Nástup dětí do MŠ 12.4.

Všechny osoby při příchodu do prostor MŠ budou mít respirátor, (děti roušku), vydesinfikují si ruce. Děti svoji roušku odloží až pokud bude provedený test negativní.

Osobní přítomnost dítěte ve školce je možná pouze tehdy, pokud dítě nevykazuje příznaky onemocnění COVID-19. (rýma,kašel,teplota,průjem atd)

Organizace předškolního vzdělávání  v mateřské školce

• Provoz MŠ bude probíhat od 6:30 do 16:00.
  • Děti respirátory / chirurgické roušky v prostorách školy nosit nemusí.
  • Budou se organizovat aktivity tak, aby bylo možné větší než obvyklou část dne strávit venku.
  • Pro pobyt venku se bude využívat zahrada za školou, lanové centrum, popřípadě hřiště a okolí mateřské školy. Prosíme proto rodiče, aby měly děti vhodnou nepromokavou obuv (rosa, po dešti).
  • Školní stravování – bude probíhat v běžné podobě.
  • MŠ se řídí přísnými hygienickými podmínkami v době přítomností dětí v MŠ – dodržování homogenity skupin (nejvýše 15 dětí v neměnné skupině), časté větrání v prostorách MŠ.

Testování

• pondělí a čtvrtek se budou při příchodu do mateřské školy děti povinně neinvazivně testovat antigenními testy.
  • Dítě, které nastoupí poprvé v týdnu např. v úterý, se bude samozřejmě testovat v nástupní den.
  • Testování bude probíhat na určeném místě v prostorách MŠ – místo určené k testování ve třídě.
  • Na správný průběh testování bude dohlížet učitelka.

Na správný postup testování se můžete podívat v následujícím videu: http://www.youtube.com/watch?v=BmDnd140UH4&t=3s
MŠ můžou navštěvovat také děti, jejichž zákonní zástupci jsou:

• zdravotničtí pracovníci poskytovatelů zdravotních služeb,
  • pedagogickými pracovníky, kteří zajišťují prezenční vzdělávání v mateřské škole, základní škole, školní družině, školním klubu,
  • v oborech vzdělání Praktická škola jednoletá nebo Praktická škola dvouletá, nebo pedagogickými pracovníky školských zařízení pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy,
  • zaměstnanci bezpečnostních sborů, příslušníci ozbrojených sil,
  • zaměstnanci orgánů ochrany veřejného zdraví,
  • zaměstnanci uvedení v § 115 odst. 1 a další zaměstnanci v sociálních službách podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů,
  • zaměstnanci Úřadu práce České republiky,
  • zaměstnanci České správy sociálního zabezpečení a okresních správ sociálního zabezpečení,
  • zaměstnanci Finanční správy České republiky.

Pro tyto děti je vzdělávání organizováno buď v samostatné neměnné skupině, nebo mohou být zařazeny do skupiny, ve které jsou vzdělávány děti, které plní povinné předškolní vzdělávání. V obou případech je nutné dodržet podmínku, že ve skupině je vzděláváno nejvýše 15 dětí.