Distanční výuka v mateřské škole

Milí rodiče a milé děti,

skončily nám jarní prázdniny, MŠ však z důvodu vládního nařízení zůstává uzavřená. Od 1. 9. 2020 mají mateřské školy povinnost poskytovat vzdělávání distančním způsobem (domácí vzdělávání) dětem, pro které je předškolní vzdělávání povinné. Povinnost se týká dětí plnících povinné předškolní vzdělávání! (tzn. povinná pro děti, které ve školním roce 2020/21 dovrší věku 6 let a děti s odloženou školní docházkou)

V naší MŠ bude probíhat distanční výuka následujícím způsobem:

a) 1 x týdně obdrží rodič předškolního dítěte na e-mail připravenou pohádku nebo příběh, básničku, pracovní list a omalovánku a námět k tvoření pro děti k aktuálnímu týdennímu tématu dle Školního vzdělávacího programu.

b) Pokud nebudou mít rodiče možnost vytisknutí, vyzvednou si připravené materiály v budově MŠ po předchozí telefonické domluvě. Tel.: +420725 096 128

c) Vzhledem k tomu, že pro předškolní děti je vzdělání distančním způsobem povinné, je nutné evidovat jejich účast na vzdělávání. Zpětnou vazbu poskytují rodiče škole povinně dle svých možností – s využitím moderních technologií nebo osobním předáním.

V naší MŠ bude účast potvrzena tímto způsobem:

1. Při příchodu do MŠ rodiče odevzdají vypracované pracovní listy. Děti donesou ukázat výrobky, vyzdobíme jimi prostředí MŠ, budeme sdílet radost z vykonané práce.
  2. K realizaci plnění úkolů využívají rodiče přirozené podmínky dětí v jejich domácím prostředí-tvořivé práce, společná hra, pomoc při stolování, společné procházky, poznávání přírody atd. Prosíme rodiče, o zaslání fotografií výrobků, společných prací, zajímavých věcí či pokroků vašich dětí emailem, či na uvedený telefon (WhatsApp atd.)
  3. Uvedené aktivity budou zakládány do portfolia dětí.

d) Milí rodiče, pokud budete mít jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat.

Tel. +420 725 096 128

Email:  kyzmanovab@zsdolnizandov.cz