Náměty pro rodiče, distanční výuka

Téma týdne: Sluníčko budí kytičky

Ahoj děti, také Vás ráno příjemně překvapily sluneční paprsky? Zvednou nám náladu, zašimrají nás, příjemně zahřejí po těle a máme velikou radost, když sluníčko svítí. Jak vypadá sluníčko? Je to taková velká žlutá koule, kolem které obíhají planety, i naše planeta Země.

1. Slunce je kulaté. Rozhlédni se kolem sebe a najdi věci, které jsou kulaté.

2. Vyjmenuj 4 roční období: Jaro, léto, podzim, zima…

Zima pomalu končí svoje kralování a přichází jaro. Povídej si s rodiči o tom, co se děje na jaře?

3. Jarní básničky

• 4. Vytleskej slova: (rozlož na slabiky)

Jaro, slunce, svítí, probouzí, kytičky, sněženka, narciska, petrklíč

Slunce svítí plno kvítí..

• 5. Namaluj obrázek podle předlohy  : Domeček, plot, strom, sluníčko, zahrádku, kytičky. Nakreslený obrázek přines do školky, vystavíme si jej na nástěnku a ozdobíme chodby školky
  • 6. Pracovní list, grafomotorika
  • 7. Píseň:  Jarní slunce
  • 8. Až půjdeš s rodiči na procházku, rozhlédni se kolem sebe, poznáš, co již sluníčko probudilo? (první jarní kytičky na zahrádkách, kvetoucí „kočičky“, zpěv ptáků atd.
  • 9. Pracovní a výtvarná výchova: Jarní sluníčko z dlaní

Vytvořte si krásné a veselé sluníčko z vašich dlaní, které bude zářit u vás doma.

Potřebujeme: papírový talířek, žluté papíry, nůžky, lepidlo, barvičky nebo fixky, vodové barvy

Postup: Na žluté barevné papíry si obkreslíme svou dlaň, budeme jich potřebovat víc. Poté opatrně vystřihneme – to budou sluneční paprsky. Papírový talířek si pomalujeme na žluto a dokreslíme očička a úsměv. Když barva uschne, přilepíme ze spodní strany na okraj talířku naše dlaně. Vznikne nám tak zářivé a usměvavé sluníčko.

Sluníčko si pověste nebo vystavte v pokojíčku na dobře viditelné místo. Bude vám dělat radost i když bude venku pršet. Tvoříme s dětmi!

10. Pomoz:

: mamince pověsit prádlo: Sluníčko ho paprsky vysuší

: mamince zasadit kytičku, pravidelně ji zalévej

: obejmi maminku a pověz jí, že je tvoje sluníčko

: usměj se na tátu, bráchu, sestru, babičku, dědu jako sluníčko

Mějte se všichni moc hezky!!!

Vaše paní učitelka Bohunka